Mbyllet me sukses miqësorja e fundit parasezonale me kundërshtar Trepçën '89 - SC GJILANI

Mbyllet me sukses miqësorja e fundit parasezonale me kundërshtar Trepçën ’89

Ekipi ka mbyllur me shumë sukses edhe miqësoren e fundit parasezonale, derisa ka regjistruar fitore bindëse përballë Trepçës ’89 me rezultat 3:0.

Paraqitje pozitive e ekipit që shfaqi dëshirë dhe grintë të madhe për ndeshjen që nga minuta e parë lojës, ani pse golat erdhën në fraksionin e dytë të lojës.

Edi Basa me një super gol nga goditja e dënimit hapi serinë e golave, për t’u zhbllokuar më pas Senad Jarovic dhe për t’ia bërë sefte më pas golin e parë Robert Rrahmani.

Duhet theksuar se në fraksionin e parë të lojës ‘gardiani’ Kenan Haxhihamza priti penaltinë, të cilën njëkohësisht e kishte shkaktuar vet në fundin e pjesës së parë.

May be an image of 1 person, playing soccer, playing football and text

Në pjesën e dytë të lojës tekniku Ardian Nuhiu i’u dha minuta të gjithë futbollistëve të cilët i pati në dispozicion.

Kujtojmë që kjo njëherit ishte miqësorja e fundit parasezonale, derisa në javën e ardhshme, saktësisht më 10 Gusht ndeshemi me Llapin në “Zahir Pajaziti” të Podujevës.

FT: Gjilani 3-0 Trepça ’89